Branża ślubna jak i większość gałęzi biznesu w naszym kraju ucierpiała dość znacznie poprzez rządowe obostrzenia związane z COVID-19.   

   Wielkie domy weselne mające potężne zaplecze finansowe znacznie lepiej znoszą czas pandemii niż mali przedsiębiorcy których jest zdecydowanie więcej a to oni biorąc pod uwagę specyfikę rynku w Polsce są motorem napędowym gospodarki.   

   Obecna sytuacja "zamrożenia gospodarczego" zdecydowanie nie jest sprzyjająca dla kraju także jest to jeden czynnik dla którego rząd zdecydował się na kolejne etapy luzowania obostrzeń związanych z COVID-19, będzie możliwość organizowania wesel do 150-ciu osób, jest to wspaniała wiadomość dla wielu Par Młodych które z niecierpliwością oczekują rozwoju obecnej sytuacji.   

   Od 30-go maja będzie można organizować zgromadzenia (wesela) do 150-ciu osób w przestrzeni otwartej (na zewnątrz) aczkolwiek uczestnicy będą musieli stosować maseczki zakrywające nos i usta lub zachować 2-metrowy dystans społeczny, zalecenia odnośnie organizacji wesela oznajmia Sanepid biorąc pod uwagę sytuację epidemiologiczną obowiązującą w danym regionie.   

   Od 6-go czerwca organizacja wesel i uroczystości rodzinnych w których bierze udział do 150 osób będzie możliwa (w przestrzeni zamkniętej), ku naszej uciesze Weselnicy nie będą muszieli nosić maseczek! (Rząd nic nie wspomina o innych środkach ochrony osobistej także mamy nadzieję że oznacza to powrót do szeroko pojętej normalności w kwestii wesel).   

   Oprócz powyższego IV etap luzowania obostrzeń wprowadza również:

    Od 30 maja restauracje i bary hotelowe mogą być otwarte.   Od 6 czerwca natomiast w hotelach mogą zacząć działać baseny, siłownie, kluby fitness.    Właściciele hoteli muszą jednak zachowywać określone zasady sanitarne.

    Również od 6 czerwca działalność mogą wznowić w określonych warunkach sanitarnych następujące branże  gospodarki takie jak kina, teatry, opery, balet, baseny, siłownie, kluby fitness, sale zabaw, parki rozrywki, sauny, solaria, salony masażu i tatuażu.   

   Możliwa będzie także organizacja targów, wystaw i kongresów.    Już od 30 maja będziemy mogli korzystać z siłowni na świeżym powietrzu, placów zabaw, a także z małej infrastruktury leśnej.

    Zniesienie obostrzeń dotyczących uroczystości religijnych i pogrzebów obejmie również kościoły i inne miejsca sprawowania kultu religijnego, limit osób przestanie obowiązywać od soboty 30 maja. Podobnie z uroczystościami pogrzebowymi, dotychczasowy limit 50 osób zostanie zniesiony, aczkolwiek w kościołach i świątyniach wierni nadal muszą zasłaniać usta i nos.

    Biorąc pod uwagę kolejne kroki rządu z nadzieją patrzymy w przyszłość branży ślubnej w której działamy i mamy nadzieję że wszystko zmierza ku lepszemu...    

    Dziękujemy i pozdrawiamy serdecznie.   

    Katarzyna i Norman.   

    (Owczarzak Fotografia)

 

 

Covid-19, wesela do 150-ciu osób,
najnowsze zalecenia .

29 maja 2020

All content & rights reserved to Katarzyna & Norman Owczarzak Fotografia 2019.